piątek, 11 grudnia 2015

Relacja z lekcji odwróconej: Proste prostopadłe i proste równoległe

Lekcję rozpoczęliśmy od obejrzenie filmików dostępnych w e-podręczniku.
Ale zrobiliśmy to trochę nietypowo....
Głos lektora zastąpili .... UCZNIOWIE :)

Byli nieco zestresowani jak to przed kamerami, dlatego prosimy oglądających o wyrozumiałość. ;)


  • Kreślenie prostych prostopadłych  



lektor: Amelia Kaczmarczyk


  • Kreślenie prostych równoległych

    nauczyciel: Hanna Wnuk 


    Rozwiązywaliśmy również zadania w zeszycie i przy monitorze interaktywnym.

Uczymy się korzystać z programu....

  • Konstrukcja prostych prostopadłych i prostych równoległych w programie GeoGebra:

Przygotowania do lekcji odwróconej : Proste prostopadłe i proste równoległe

Uczniowie w ramach dodatkowej lekcji zapoznają się z materiałami dotyczącymi tematu:
Proste prostopadłe i proste równolegle.

           Poznajemy się blog Naszej Klasy :)


  • Dzięki e-podręcznikowi przypominamy sobie informacje, które poznaliśmy już w klasie IV

Teraz jesteśmy już przygotowani do następnej lekcji!

środa, 9 grudnia 2015

Witaj Uczniu klasy 5! :)

Drogi Uczniu, witam Cię serdecznie na Naszej klasowej stronie matematyczno -informatycznej. Mam nadzieję, że znajdziemy czas, aby się tu spotykać. Pozdrawiam i zapraszam do podjęcia pierwszego zadania. ;)

FIGURY NA PŁASZCZYŹNIE

Przed nami nowy dział FIGURY NA PŁASZCZYŹNIE.
Poznamy wiele nowych rzeczy.
Przypomnimy sobie, także informacje, które poznaliśmy w klasie IV.


Do dzieła!!!

niedziela, 6 grudnia 2015

Proste prostopadłe i proste równoległe.

Tematem naszej kolejnej lekcji będą proste prostopadłe i równoległe.


Gdzieś to już słyszeliście? 



w klasie 4!

Jeżeli nie wszystko pamiętacie, jest na to sposób.Poniżej znajdziecie link do strony na której znajdziecie filmiki i zadania dotyczące naszego tematu.

W domu!

Obejrzyjcie filmiki, które znajdują się na tej stronie. 

W razie potrzeby zróbcie to kilkakrotnie.


Na lekcji w szkole chętne osoby staną w roli nauczyciela.

Wyłączymy głos lektorowi i Wy własnymi słowami opowiecie czego dotyczą filmiki. ;)